TELESİYEJ - Sabit Klemli
TELESİYEJ - Otomatik Klemli
Yaz ve kış kullanılmaya elverişli olan sistemler; yüksek taşıma kapasiteleri ve yolculara sağladığı konfor ile ön plana çıkmaktadır. Temel olarak sistem, Sabit Klemin halata sürekli bağlı olarak çalışmasından ismini almıştır. Sandalyeli telesiyej projenin gereğine göre 2 / 4 / 6 kişilik olabilir. Çalışma hızı saniyede 2.3 m.’ye kadar çıkabilen Teleferik ile saatte 3000 kişi taşımak kullanılan hat ve sandalye tipine göre mümkündür. Uzun hat boylarında teleferik sistemine bir ara istasyon eklenmektedir. Bu istasyonda da alt ve üst istasyonlarda olduğu gibi misafirlerin konforlu bir şekilde inmesini sağlayan hız kontrol düzeneği mevcuttur.
İstasyonlarda bulunan aktarıcılar sayesinde istasyon içerisinde öncelikle yavaşlayan ve uygun noktaya gelindiğinde kayakçıları alan taşıyıcı sandalyeli telesiyej tekrar hızlanarak hat üzerinde 5 m/sn ile hareket eder.
Kayak Merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu sistemler ile saatlik kapasite 4000 kişi olabilir. Sistemin bu hızlara ulaşmasını sağlayan Ayrılabilir Klem 2 / 4 / 8 kişilik sandalyeli telesiyej'e uyumludur. Sandalyeli telesiyej üzerinde rüzgar koruyucusu ( Buble ) koyulabilir. Rüzgar koruyu ile yolcular yüksek hızlarda güvenle taşınabilmektedir.
Image is not available
Slider