Otomatik Klemli Gondol
Otomatik Klemli Grup Gondol
Yüksek hız ve kaliteyi güvenlik ile birleştiren bu sistemler, en modern tesisleri bünyesinde bulundurmak isteyen kompleksler için ideal bir seçimdir.
Yaz ve kış mevsimlerinde kullanılabilen sistemde kabinler 6 kişiden 15 kişiye kadar tercih edilebilir. Sistemin en önemli özelliklerinden biri yolcuların eşyalarını da yanında götürmesini sağlayan lüks gondollardır. Sistem Ayrılabilir Klemli olduğundan hat üzerinde 6 m/s hızlardan istasyon içerisinde yolcuların güvenle inebilecekleri hıza düşmektedir. 3600 Kişi/saat kapasite hat ve seçilen gondol tipine göre değişebilir.
Halatlı taşımacılık sistemleri arasında yer alan bu sistemlerde yolcular hem ayakta hem de oturarak seyahat edebilirler. 4 / 6 / 12 kişilik lüks gondollarda hat üzerinde 7 m/s kadar hızla gitmek mümkündür.
Image is not available
Image is not available
Slider
TELESİYEJ - Sabit Klemli
TELESİYEJ - Otomatik Klemli
Yaz ve kış kullanılmaya elverişli olan sistemler; yüksek taşıma kapasiteleri ve yolculara sağladığı konfor ile ön plana çıkmaktadır. Temel olarak sistem, Sabit Klemin halata sürekli bağlı olarak çalışmasından ismini almıştır. Sandalyeli telesiyej projenin gereğine göre 2 / 4 / 6 kişilik olabilir. Çalışma hızı saniyede 2.3 m.’ye kadar çıkabilen Teleferik ile saatte 3000 kişi taşımak kullanılan hat ve sandalye tipine göre mümkündür. Uzun hat boylarında teleferik sistemine bir ara istasyon eklenmektedir. Bu istasyonda da alt ve üst istasyonlarda olduğu gibi misafirlerin konforlu bir şekilde inmesini sağlayan hız kontrol düzeneği mevcuttur.
İstasyonlarda bulunan aktarıcılar sayesinde istasyon içerisinde öncelikle yavaşlayan ve uygun noktaya gelindiğinde kayakçıları alan taşıyıcı sandalyeli telesiyej tekrar hızlanarak hat üzerinde 5 m/sn ile hareket eder.
Kayak Merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu sistemler ile saatlik kapasite 4000 kişi olabilir. Sistemin bu hızlara ulaşmasını sağlayan Ayrılabilir Klem 2 / 4 / 8 kişilik sandalyeli telesiyej'e uyumludur. Sandalyeli telesiyej üzerinde rüzgar koruyucusu ( Buble ) koyulabilir. Rüzgar koruyu ile yolcular yüksek hızlarda güvenle taşınabilmektedir.
Image is not available
Slider
Çelik Konstrüksiyon
Bacalar, Sac Donanımlar, Her türlü Çelik Konstrüksiyon imalatı EN 1090-2 EXC3 kategorisinde imal edilerek CE Numarası ve CE Deklarasyonu hazırlanarak Sevke Hazır edilerek Müşterilerimze teslim edilir.
Image is not available
Slider
TELESKİLER

Düşük maliyetleri ile birkaç çeşidi bulunan Teleski sistemleri Anadolu Teleferik’in ürün yelpazesinde yer almaktadır. Baby Lift / Beginner Lift ve TBar sistemler ile 3.0 m/s hızlara ulaşmak ve saatte 1400 kişi taşımak mümkündür. Kayakçıları yerden çekerek çalışan sistem, kısa süren montaj süresi ve düşük maliyeti açısından kayak merkezlerinin ilk tercihidir.
Image is not available
Slider